• 0533 634 84 00
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Dermapen

Dermapen Nedir?

“Dermapen nedir?” sorusunun cevabı kısaca; cilt yenileme uygulamasıdır. Kolajen indüksiyon tedavisi olarak da bilinen dermapen ile cilt küçük iğnelerle delinerek cildin elastin ve kolajen üretmesi sağlanır. Böylelikle cildin daha genç ve iyi görünmesi hedeflenir.

Dermapen İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dermapen uygulaması cildi yenilemek amacıyla yapılır. Sadece cildi gençleştirmek için uygulanmaz. Yaralar, sivilceler nedeniyle kaybolan kolajen dermapen uygulaması ile üretilebilir. Şu durumlarda dermapen uygulamasına başvurulur:

 İnce çizgiler ve kırışıklıklar

Ciltte oluşan koyu lekeler

Azalan cilt esnekliği

Yara izleri

Akne

Saçkıran (alopesi)

Büyük gözenekler

Çatlaklar

Dermapen Uygulamasının Faydaları

Dermapen faydaları çeşitlidir. Ancak en temel fayda kolajen üretimini arttırmasıdır. Kolajen, cildin pürüzsüz ve genç görünmesini sağlamaya yardımcı olan temel bir proteindir. İleri yaşla birlikte azalan kolajen miktarının üretilmesi kırışıklıklara karşı önemlidir. Kolejenin artması her zaman genç bir cilt görünümü anlamına gelir. Dermapen tedavisinin sivilce izleriyle ilgili de etkili olduğuna dair çalışmalar mevcuttur. Mikro iğneler sayesinde sertleşmiş yara dokusu parçalanır ve dokunun iyileşmesi sağlanır. Diğer yaralar üzerinde de dermapenin olumlu etkiler sağladığı çalışmalar yayınlanmıştır.

Meryem ÖLMEZ Beauty CenterMeryem ÖLMEZ Beauty Center

Image
Image
Copyright © 2023 meryemolmezbeautycenter.com.tr Web Desing: dizaynmarket.com